Muži - MISTŘI! MISTŘI! MISTŘI!

Muži - MISTŘI! MISTŘI! MISTŘI!

Kategorie: Články | 2022 | Muži

A je to tady! Jak už na začátku sezóny hlásal trenér Edgar, tak forma nám opravdu vygradovala v březnu. Sice ten vrchol trval jen první čtvrtinu, kdy jsme na Postřelmov vletěli jak Ind na kari, ale to nám jako důkaz, že furt basket umíme, stačí. Po úvodní ofenzívní smršti 26:9 jsme začali sice trochu funět a Postřelmov nám úder šňůrou 9:0 vrátil, ale to jsme ještě dokázali v klidu odpružit a v poločase drželi pohodový 17 bodový náskok.

Co ale přišlo po poločase aspiruje na Guinnessovku….zase. O 17 bodový náskok jsme v novém světovém rekordu 4 minut přišli a dokonce i zvládli o 3 body prohrávat. Kua, jako brát si inspiraci v NBA, kde k podobným obratům taky dochází, je super, ale při šňůře 0:20 by si šel lupnout prášek i bacil. Naštěstí jsme si ale ztracené vedení díky dvěma košům Zdenu LeBrona vzali rychle zpátky, zbytek zápasu už „pohlídali“ a nejdůležitější match sezóny vyhráli 79:69. No, my sice fans slibovali, že naše výhry nebudou nikdy jednoznačné, ale tohle už není ani na týmové psychologa, jako spíš psychiatra. A jestli jste si na nás někdo třeba po první čtvrtině vsadili live, že dáme kilo nebo vyhrajeme o 40+ bodů, tak jde poznat, že jste našich zápasů moc neviděli….a prohrané peníze nevracíme.

Celkově jsme jakýsi svéráz tým, který asi nesmíme svazovat taktikou a spíš hráče jen tak volně vypustit na hřiště. Na tréninku i před zápasem si říkáme, že stačí pohlídat postřelmovského Jílka a výhra bude doma a on nám nastřílí 31 bodů.

V jiném zápase si během time-outu řekneme, že má Kopik slabého obránce, tak mu vyklidíme jednu polovinu hřiště a necháme ho hrát samotného 1 na 1. A po time-outu? Tři naši borci jdou na hřišťu za Kopikem, jakoby tam prodával v akci ředkvičky, čímž celý prostor ucpou.

Eda s Borisem v Přerově…pár sekund do konce zápasu bereme time-out s cílem hlavně nedostat kilo. Eda po time-out vyhazuje na útočné polovině, Boris hlídá na obranné a ukáže si o balón. Eda mu ho skutečně nahraje, rozhodčí píská porušení pravidla přes půl, míč má Přerov, poslední střelou dá trojku a na tabuli svítí 100.

Co to je? To nás někdo natáčí na kameru a my sbíráme na youtube lajky v sekci funny sports?

Jinak ale věřím, že po výhře nad Postřelmovem bude klubové vedení už nyní hodnotit celou sezónu jako úspěšnou a hráči i realizační tým si své posty všichni udrží. V zápase pak ještě pochvala za 9 vstřelených trojek, což musí být náš letošní rekord. Teď v pátek vyrážíme do Lipníku, kde se teoreticky taky dá vyhrát….pokud tam teda nebude ten kameraman z youtube. A spolu se uvidíme na posledním letošním zápase doma proti UP Olomouc ve čtvrtek 13. 4.

BK Mohelnice- TJ Postřelmov 76:69 (26:18; 41:24; 55:50)

Body: Horneš 16, Mikulášek 15, Drlík 13, Hauser 9, Ambrož 8, Hopjan 6, Olbert 5, Teltscher 4, Vlk a Miketa bez bodu.

Šestky 16/9: Horneš 9/6, Hopjan 4/2, Olbert 2/1, Drlík 1/0.

Trojky 9: Mikulášek 3, Hauser 3, Ambrož 2, Drlík 1.

Sííí ya pod bezednými koši.....baSTARds ;-)