Narozeninová sobota holek U12

Narozeninová sobota holek U12

Kategorie: Články | 2022 | U12

V sobotu 11. 3. odehrálo družstvo holek U12 svůj další mistrovský dvojzápas v Moravskoslezské oblasti, tentokrát se soupeřkami z Třince. Po delší pauze, kterou způsobily jarní prázdniny, odložený zápas s Havířovem a série kvalifikačních utkání, se holky opět měly šanci sejít všechny společně jako celé družstvo. Snad už skončily i všechny zimní nemoci a chrchlání a čeká nás poklidný závěr sezóny, ideálně v duchu tohoto zápasu. Protože ten, kdo jedenáctého zavítal do tělocvičny, měl možnost vidět opravdu pěkný a kombinační basketbal.

Na lavičce 15 hráček, soupeř ze spodní poloviny tabulky a v ne úplně kompletní sestavě, diváků plná hala. Ideální podmínky pro komplexní herní projev a vyzkoušení nově natrénovaného. Začátek první čtvrtiny, ujímáme se vedení, v obraně tlačíme na soupeře, který častokrát chybuje. Naopak naše nahrávky letí cíleně dopředu. Hraje se rychle, navyšujeme vedení a naše hra má oči. Často střídáme, hrají všechny holky a každá se taky střelecky prosadí. Neříkám, že vše je bez chyby, chyb k nápravě je pořád ještě dost a pořád před námi bude ještě obrovské množství práce. Ale holky předvedly kombinační zápas na jedničku se zodpovědnou obranou. Vítězství 91:28.

Hlavně nepodcenit druhý zápas, protože soupeřky se nehodlají jen tak vzdát. S trošku pozměněnými pětkami začínáme druhý zápas, který se vyvíjí v náš prospěch a v duch u toho prvního. Zodpovědně bráníme, tlačíme na soupeřky, vypomáháme si. Rychlými nahrávkami dopředu hledáme spoluhráčky, i když občas se nám nepodaří míč pořádně chytnout. Druhé vítězství 88:17 a ... zasloužená pizza :-).

Body: Kárová 32, Přichystalová Kristýna 23, Králová 19, Kaplová 16, Nejedlá 16, Přichystalová Tereza 15, Kučová 12, Kunertová 10, Zimová 10, Dudková 8, Nejezchlebová 6, Hetflajšová 4, Langrová 4, Činčarová 2, Ševčíková 2.

Trenéři: Lenka Kárová, Martin Ševčík